Overview and Scrutiny Committee

10 December 2015 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
Page 5 of 5, Displaying meetings 41 to 45 of 45 meetings found in selected date range
22 July 202119:00TBCTo Be Held RemotelyScheduled
13 September 202119:00TBCTo Be ConfirmedScheduled 
04 November 202119:00TBCTo Be ConfirmedScheduled 
15 February 202219:00TBCTo Be ConfirmedScheduled 
14 March 202219:00TBCTo Be ConfirmedScheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Labour and Co-operative
Councillor John Fahy Vice-Chair 23/05/2018 - current
Conservative
Councillor Nigel Fletcher Member 14/05/2020 - current
Conservative
Councillor Matt Hartley Member 23/05/2018 - current
Labour and Co-operative
Councillor Mark James Member 23/05/2018 - current
Labour and Co-operative
Councillor Chris Lloyd Chair 23/05/2018 - current
Labour and Co-operative
Councillor Clive Mardner Member 23/05/2018 - current
Labour and Co-operative
Councillor Gary Parker Member 23/05/2018 - current
Labour and Co-operative
Councillor David Stanley Member 14/05/2020 - current
Labour and Co-operative
Councillor Ivis Williams Member 23/05/2018 - current
Veronica Johnson
committees@royalgreenwich.gov.uk
020 8921 4350

Other Information