Highways Committee

15 May 2019 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Meetings

Enter date to display meetings from
(dd/mm/yyyy)
Enter date to display meetings to
(dd/mm/yyyy)
Scheduled Meeting DateStart TimeEnd TimeVenueStatus 
18 June 201919:0020:54Committee Room 4Occurred
04 September 201919:0020:30Committee Room 4Occurred
16 January 202019:00TBCCommittee Room 6Scheduled 
19 February 202019:00TBCCommittee Room 6Scheduled 
11 March 202019:00TBCCommittee Room 6Scheduled 

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Labour and Co-operative
Councillor Stephen Brain Member 15/05/2019 - current
Conservative
Councillor Matt Clare Member 15/05/2019 - current
Labour and Co-operative
Councillor Bill Freeman Member 15/05/2019 - current
Labour and Co-operative
Councillor David Gardner Member 15/05/2019 - current
Labour and Co-operative
Councillor Denise Hyland Member 15/05/2019 - current
Labour and Co-operative
Councillor Sizwe James Member 15/05/2019 - current
Labour and Co-operative
Councillor Christine May Member 15/05/2019 - current
Labour and Co-operative
Councillor Gary Parker Member 15/05/2019 - current
Labour
Councillor Aidan Smith Chair 15/05/2019 - current
Daniel Wilkinson, Corporate Governance Officer
corporate-governance@royalgreenwich.gov.uk
020 8921 4350

Other Information