Healthier Communities and Adult Social Care Scrutiny Panel

15 December 2015 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Labour and Co-operative
Councillor Olu Babatola Member 23/05/2018 - current
Conservative
Councillor John Hills Member 14/05/2020 - current
Labour and Co-operative
Councillor Mark James Chair 23/05/2018 - current
Labour and Co-operative
Councillor Averil Lekau Member 21/07/2020 - current
Labour
Councillor Mehboob Khan Member 14/05/2020 - current
Labour and Co-operative
Councillor Mariam Lolavar Member 23/05/2018 - current
Labour and Co-operative
Councillor Dominic Mbang Member 23/05/2018 - current
Labour and Co-operative
Councillor Linda Perks Member 23/05/2018 - current
Conservative
Councillor Roger Tester Member 23/05/2018 - current
Gurdeep Sehmi, Corporate Governance Manager
corporate-governance@royalgreenwich.gov.uk
020 8921 4350

Other Information