Children & Young People Scrutiny Panel

03 December 2015 - onwards
Fixed
None
  • Meetings
  • Members
  • Other Information

Members

The members listed will be the people that were members of the committee at the selected date. (dd/mm/yyyy)
Select this option to also display any retired members.

Elected Members

PartyNameRoleMembership Dates
Labour and Co-operative
Councillor Angela Cornforth Member 15/05/2018 - current
Conservative
Councillor Charlie Davis Member 14/05/2020 - current
Labour and Co-operative
Councillor Gary Dillon Member 15/05/2018 - current
Labour and Co-operative
Councillor Denise Hyland Member 14/05/2020 - current
Conservative
Councillor Patricia Greenwell Member 15/05/2018 - current
Labour
Councillor Mehboob Khan Member 14/05/2020 - current
Labour and Co-operative
Councillor Mariam Lolavar Member 15/05/2018 - current
Labour and Co-operative
Councillor Ivis Williams Chair 15/05/2018 - current
Vacancy  

Appointees

NameRoleMembership Dates
Pastor Osayande Eghafona Co-opted Member 31/10/2018 - current
Monsignor Rothon Co-opted Member 15/10/2018 - current
Pauline Sheath Co-opted Member 15/10/2018 - current
Vacancy  
Anthony Soyinka
corporate-governance@royalgreenwich.gov.uk
020 8921 4350

Other Information